DUTRION

DUTRION tablets

38,00 zł
Brutto

DUTRION TABLETS to innowacyjny, wysoko wyspecjalizowany preparat stosowany w celu ochrony ptaków poprzez sanityzację wody do picia. Zawiera w składzie bezpieczny ditlenek chloru ? niewpływający na smak i zapach wody pitnej, a jedynie na jej czystość.

 

To skuteczny produkt o bardzo dużej efektywności, skutecznie poprawia jakość mikrobiologiczną wody. Ditlenek chloru charakteryzuje się silnym działaniem przeciwko wirusom, bakteriom i grzybom, które powodują najczęstsze choroby występujące u ptaków takie jak: Ornitoza, Kokcydioza, Katar zakaźny, Salmonelloza (paratyfus), Streptokokoza, Paramyxowiroza, Herpeswiroza, Ospa, Trichomonadoza, Adenawiroza i Cirkowiroza (choroba młodych) Aspergilloza i Candidioza.
Podawany z wodą pitną dezynfekuje ją działając selektywnie ? niszczy niepożądaną mikroflorę nie wyjaławiając wody, ani przewodu pokarmowego ptaków.

KIEDY PODAWAĆ ?
Sanityzacja wody do picia dla gołębi.
Ograniczanie zakażeń poprzez zanieczyszczoną wodę do picia.
Podczas zakażeń przewodu pokarmowego.
Zabezpieczenie przy niedostatecznej czystości poideł.
Ochrona przed najczęstszymi zakażeniami.

JAK PODAWAĆ ?
Profilaktycznie: 1 tabletka / 20 - 25 L wody do picia, 3 - 4 dni w tygodniu.
Zapobiegawczo: w okresie zwiększonego ryzyka zakażeń (np. choroba młodych) 1 tabletka / 10 - 15 L wody do picia, w podaniu ciągłym przez 3 - 4 dni.
Interwencyjnie: w przypadku wystąpienia zakażeń 1 tabletka / 5 L wody w schemacie 2 dni, przerwa 1 dzień i ponownie 2 dni.
W razie potrzeby powtórzyć.

UWAGA: nie podawać przez ostatnie dwa dni przed lotem

Chronić przed: światłem, wilgocią

SKŁAD PRODUKTU

Ditlenek chloru (ClO2) ? tabletka 0,5g
OPAKOWANIA I WYDAJNOŚĆ24 tabletki 24 tabletki = 600L wody

5 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.