Probo-Mios (500 g)

Probo-Mios (500 g)

50,00 zł
Brutto

Nie tylko zwalcza biegunkę, ale również leczy stan zapalny probiotyk, który działa osłonowo przy kuracjach antybiotykowych redukuje zagrożenie wystąpienia chorób bakteryjnych w jelitach (Clostridium, E.coli, salmonelloza)

 

Produkt powstał przy współpracy specjalistów medycyny z Polski, Hiszpanii i Niemiec.
Probo-Mios jest produktem mającym za zadanie odbudowanie i utrzymanie zdrowotności i funkcjonalności przewodu pokarmowego gołębi pocztowych.

Jak działa Probo-Mios?
nie tylko zwalcza biegunkę, ale również leczy stan zapalny
probiotyk, który działa osłonowo przy kuracjach antybiotykowych
unieczynnia substancje grzybicze
zawiera grey–less (naturalny produkt - kwas krzemowy oraz makro i mikro elementy)
zawiera dwa szczepy bakterii jelitowych
ustawia właściwe pH jelit (produkcja kwasu mlekowego)
redukuje zagrożenie wystąpienia chorób bakteryjnych w jelitach (Clostridium, E.coli, salmonelloza)
W skład produktu wchodzi czysty, powstały w naturalnych warunkach grey-less, pochodzący z epoki lodowcowej oraz zestaw dwóch szczepów probiotycznych bakterii jelitowych. Głównym składnikiem grey-lessu jest naturalny kwas krzemowy, szereg minerałów, jak również pierwiastki śladowe. Szczególne właściwości preparatu oparte są na odtruwających zdolnościach grey-lessów, polegających na chłonięciu i unieczynnianiu endogennych i egzogennych toksyn, występujących w przewodzie pokarmowym ptaków. Do najczęściej występujących w jelitach substancji toksycznych należy zaliczyć: mykotoksyny (toksyny grzybowe), endotoksyny pochodzenia bakteryjnego oraz produkty niepełnego rozkładu białek (aminy). Probo-Mios reguluje ponadto wilgotność treści jelit, ograniczając w ten sposób możliwość rozwijania się stanów biegunkowych. Ta cecha produktu wynika ze zdolności kilkusetkrotnie większego wiązania wody i substancji szkodliwych w stosunku do masy podanego preparatu. Drugim bardzo ważnym elementem wzmacniającym efekt prozdrowotnego oddziaływania na jelita ptaka, znajdującym się w Probo-Mios, są dwa szczepy probiotycznych (prozdrowotnych) bakterii jelitowych. Zostały one starannie dobrane tak, aby w możliwie najpełniejszy sposób zapewnić efekt zasiedlania treści jelit pozytywną mikroflorą.

Uzyskano w ten sposób najszybszy i najefektywniejszy sposób powrotu do odbudowy prawidłowej równowagi i funkcjonalności jelit. Wprowadzony przez produkt probiotyk (pozytywne bakterie) produkuje w jelitach kwas mlekowy oraz naturalne substancje lecznicze, co szybko i skutecznie przywraca zdrowotność jelit. Dodatkową korzyścią z zastosowania pozytywnych bakterii w Probo-Mios jest ich zdolność do tzw. efektu zajęcia miejsca, co oznacza, iż przylegają one bezpośrednio do błony śluzowej jelit, blokując w znaczący sposób możliwość zasiedlenia tych miejsc przez bakterie chorobotwórcze takie jak: Clostridium, E. coli, salmonelloza. Redukuje to zatem zagrożenie wystąpienia chorób bakteryjnych w jelitach.

Synergiczne (uzupełniające) działanie dwóch rodzajów składników, użytych w Probo-Mios (grey-lessu i bakterii probiotycznych) sprawia, że jest on produktem, który najefektywniej wpływa na dobry stan odchodów ptaków, odtruwanie systemu pokarmowego gołębi, jak również przywrócenie właściwej, zdrowej mikroflory jelitowej.

Probo-Mios jest także niezbędnym produktem, który należy podawać po zakończonych kuracjach antybiotykowych dla szybkiej odbudowy prawidłowej flory w jelitach.

Probo-Mios jest zatem świetnym „narzędziem”, pozwalającym odbudowywać i kontrolować zdrowe funkcjonowanie jednego z najważniejszych narządów u gołębi, jakim jest układ trawienny.

Dawkowanie:
profilaktycznie: 3 g/ 1 kg karmy
leczniczo: do 10 g/ 1 kg karmy – w przypadku wystąpienia złej pracy jelit (mokry kał)
Stosowanie:
zarówno w trakcie lotów jak i po sezonie lotowym profilaktycznie 2 razy w tygodniu
w sytuacjach pogorszenia odchodów podawać ciągle przez 6 dni dawki lecznicze
przez 3 dni z rzędu po przeprowadzonych kuracjach antybiotykowych dla odbudowania prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach dawki lecznicze
* Możliwe jest łączne podawanie Probo-Mios z Gastrofixem w sytuacjach zagrożenia kokcydiozą lub dysbakteriozą jelit.

9 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.