Gastrofix (250 g)

Gastrofix (250 g)

60,00 zł
Brutto

Niezawodny, naturalny roślinny koncentrat przeciwko: pierwotniakom, bakteriom, grzybom, robakom.

 

Gastrofix jest doskonałym i szeroko sprawdzonym produktem znacznie redukującym zagrożenie wystąpienia chorób układu pokarmowego, powodowanych przez pierwotniaki, wywołujące takie choroby jak: kokcydioza, heksamitoza i trychomonadoza. Ogranicza on także występowanie zakażeń bakteryjnych, powodujących takie schorzenia jak: salmonelloza, kolibakterioza, campelobakterioza oraz zakażenie gronkowcami i beztlenowcami.

Zastosowany w Gastrofixie wyciąg olejków eterycznych z oregano oraz specjalnie dobrana mieszanina kwasów organicznych (krótko- i średniołańcuchowe kwasy organiczne) w sposób synergiczny spełniają rolę hamującą w rozwoju wyżej wymienionych patogenów. Szczególnie wiele nowych badań i odkryć naukowych z dziedziny dodatków prozdrowotnych dotyczy właśnie krótko- i średniołańcuchowych kwasów organicznych. Najnowszej generacji mieszaniny kwasów organicznych są naniesione na specjalne nośniki, dzięki którym uwalnianie substancji czynnej (kwasów organicznych) następuje równomiernie, tj. zarówno w wolu, żołądku, jak i w jelitach gołębia – tam gdzie jest największe zagrożenie ze strony drobnoustrojów patogennych.

Chcąc zatem wykorzystać najnowszą wiedzę z dziedziny zdrowotno-żywieniowej oraz podnosić jakość i efektywność produktów przeznaczonych dla gołębi, w Gastrofixie zastąpiono częściowo dotychczasowe kwasy organiczne doskonalszą mieszaniną najnowszej generacji. Jest ona zawieszona na nowym, specjalnym nośniku, co powoduje nieznaczną zmianę w wyglądzie zewnętrznym i intensywności zapachowej gotowego preparatu (Gastrofixu). W ten sposób uzyskano produkt o jeszcze wyższej skuteczności hamowania rozwoju szczególnie niekorzystnych bakterii w jelicie cienkim i grubym u gołębi, redukujący w znacznym stopniu częstotliwość pojawienia się biegunek. Dzięki nieznacznie zmniejszonej intensywności zapachu Gastrofixu (efekt „zamknięcia” cząstek kwasu) produkt podany na karmę powinien być chętniej pobierany przez ptaki niż dotychczas.

Jesteśmy przekonani, że ulepszony Gastrofix jako jeden z najskuteczniejszych preparatów tego typu na rynku w jeszcze większym stopniu spełni Państwa oczekiwania."
dr Ruud Dooren

Skład
naturalny wyciąg olejków eterycznych z oregano
mieszanina kwasów organicznych

Działanie

Wyciąg z oregano oddziałuje na wszystkie typy bakterii gramm dodatnich i gramm ujemnych, szczególnie na: salmonellozę, kolibakteriozę, gronkowce. Ponadto ma właściwości grzybobójcze i przeciwutleniające. Główne składniki wyciągu będące naturalnymi fenolami powodują rozkład białek ściany komórkowej chorobotwórczych bakterii flory jelitowej. Prowadzi to do odwodnienia i obumierania szkodliwych bakterii. Produkt ten utrzymuje właściwe pH w jelitach, co także redukuje ilość szkodliwych drobnoustrojów. Gastrofix poprzez wytworzenie "wrogiego" środowiska dla odbycia pełnego cyklu rozwojowego patogennych pierwotniaków (kokcydiozy, heksamitozy, trichomoniozy) silnie hamuje rozwój klinicznej postaci tych chorób. Ponadto produkt ten wzmaga tempo oczyszczania nabłonka jelitowego, co zapobiega wszczepianiu się bakterii i oocyst kokcydiów w jego ścianę, przez co również ogranicza występowanie chorób jelitowych. Gastrofix sprzyja także wydłużaniu się kosmków jelitowych zwiększając powierzchnię wchłaniania składników pokarmowych i lepsze ich wykorzystanie. Poprzez tak wielokierunkowe oddziaływanie w przeciwieństwie do antybiotyków, Gastrofix nie powoduje wytworzenia na niego odporności u patogenów (jest ciągle jednakowo skuteczny). Poprawia także apetyt. Nie wpływa na zmniejszenie skuteczności podawanych razem z nim witamin i innych dodatków.
Stosowanie

1-2 g (ok. 1 łyżeczki)/ 1 kg karmy uprzednio zwilżonej olejem zimnotłocznym lub innym preparatem w płynie i dobrze wymieszać. Przed karmieniem przygotowywać zawsze świeżą porcję. Preparat można podawać: w trakcie sezonu lotowego – profilaktycznie 2-3 dni po powrocie z lotu (w szczególnych przypadkach do 4 dni). Leczniczo przez 6 dni. W przypadku wystąpienia kokcydiozy lub biegunki 3 g (1 łyżeczka)/ 1 kg karmy przez 7 dni. W okresie odchowu młodych zaraz po odsadzeniu 1-2g/ 1 kg karmy przez 3 dni. W przypadku wystąpienia biegunki lub zaburzeń pokarmowych 3g/ 1 kg przez 5-7 dni. Przechowywać w chłodnym, zaciemnionym miejscu w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opakowanie: 250 g

9 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.