DG Torovit 500g DOLFOS

DG Torovit 500g DOLFOS

22,00 zł
Brutto

Specjalistyczna odżywka dla gołębi zawierająca suszone drożdże piwne bogate w naturalne witaminy z grupy B

 

Właściwości i działanie:

DOLFOS DG TOROVIT to naturalny preparat bogaty w wysokowartościowe białko, aminokwasy, kompleks witamin B i mikroelementy. Zawarte w preparacie witaminy mają różnorodne działanie metaboliczne.Najmażniejsze ich funkcje to: Witamina B1 - odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Gołębie są szczególnie wrażliwe na brak tej witaminy. Jej brak objawia się osowiałością, zahamowaniem wzrostu i biegunką. Następnie dochodzi do zwiotczenia mięśni, trudności w chodzie i zarzucania głowy na grzbiet. Witamina B2 - bierze czynny udział w wielu podstawowych przemianach organizmu. Spełnia ważną rolę w funkcjonowaniu ukłdu nerwowego i rozwoju zarodków. Brak tej witaminy powoduje zahamowanie wzrostu, niskie wylęgi i zaburzenia ze strony układu nerwowego. Witamina B6 - jest składnikiem wielu enzymów niezbędnych w przemianach białek i tłuszczów. Brak tej witaminy powoduje utratę apetytu, zahamowanie wzrostu, niedokrwistość i zaburzenia w wytwarzaniu piór. Witamina B12 - jest czynnikiem zabezpieczającym przed anemią. Inne witaminy z grupy B wchodzące w skład preparatu są potrzebne dla metabolizmu związków cukrowych wykorzystywanych jako źródło energii. Warunkują również sprawny wzrok i układ nerwowy.
Wskazania:DOLFOS DG TOROVIT ma bardzo korzystny wpływ na wzrost młodych gołębi, podnosi naturalną odporność, łagodzi skutki działania niekorzystnych czynników żywieniowych i środowiskowych. Regularne podawanie preparatu przyczynia się do wyraźnej poprawy kondycji gołębi pocztowych w okresie lotów. Stosowanie preparatu w okresie pierzenia jest gwarancją szybkiego przebiegu tego procesu i tworzenia się gładkich i lśniących piór.
Stosowanie i dawkowanie: Preparat podaje się po zmieszaniu z mieszanką ziaren. Przed zmieszaniem z DOLFOS DG TOROVIT zaleca się lekko pokropić karmę olejkiem czosnkowym lub sokiem z cytryny ewentualnie wodą z cukrem w celu lepszej przyczepialności preparatu do mieszanki ziaren. W okresie wychowu młodych i pierzenia: 30g preparatu, tj. 8 miarek na 1kg karmy przynajmniej dwa razy w tygodniu. Przed lotami: na 30 dni przed rozpoczęciem sezonu lotowego codziennie 30g preparatu na 1kg karmy. W okresie lotów: w dniu powrotu z lotu a także w dniu następnym należy podać DOLFOS DG TOROVIT w dawce 30g preparatu na 1kg karmy.
Przeciwwskazania: brak
Przechowywanie: Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Zbrylenie preparatu spowodowane wilgocią nie powoduje utraty jego właściwości.
SWW 261 ZN 4/G/98 Zezw. MRiGŻ IW farm/op-6/99 Produkt zgłoszony do ochrony patentowej
Zawartość opakowania: 500g
Skład w 1 kg:

Witamina B1:

30 mg

Witamina B2:

120 mg

Witamina B6:

50 mg

Witamina B12:

0,15 mg

Kwas nikotynowy:

470 mg

Kwas pantotenowy:

36 mg

Kwas foliowy:

18 mg

Biotyna:

1,8 mg

Cholina:

4,8 g

Lizyna:

37 g

Metionina+Cystyna:

11,7 g

Drożdże piwne:

ad 1 000 g

8 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.